Czym najlepiej umyć kabinę prysznicową szklaną
Bez kategorii,  Dom

Czym umyć kabinę prysznicową?

Za każdym razem, gdy bierzemy kąpiel na ściankach kabiny prysznicowej tworzą się zacieki lub trudny do usunięcia osad. Nie da się tego uniknąć, ponieważ podczas kąpieli po ściankach spływa woda z dodatkiem mydła, którego efektem jest ten nieestetyczny nalot.
Czym umyć kabiny prysznicowehttp://esglas.pl/oferta/kabiny-prysznicowe-szklane/? Jak dbać o drzwi prysznicowe? Sprawdź odpowiedzi na te pytania, czytając nasz najnowszy artykuł.

Mycie kabiny prysznicowej – 3 sposoby warte uwagi

Uciążliwy nalot z kamienia i mydła można usunąć na różne sposoby – w sklepie bez problemu znajdziesz szereg preparatów, które pozwolą Ci się uporać z tym kłopotem. W dzisiejszym wpisie pokażemy Ci jednak domowe sposoby, poniżej 3 najbardziej znane.

Soda oczyszczona
Naturalne środki, które znajdziesz na półce z żywnością, a nie z chemią, są coraz chętniej wykorzystywane, w szczególności przez zwolenników stylu życia eko. W walce z osadami warto sięgnąć po sodę oczyszczoną. Pomaga ona usunąć nie tylko nalot z mydła, ale też usunąć grzyby i pleśń, które mogą tworzyć się w rogach brodzika i innych trudnodostępnych miejscach naszej kabiny. To bezpieczny i uniwersalny środek, po który warto sięgnąć w pierwszej kolejności.

Ocet
Ciepła woda i odrobina octu potrafią zdziałać cuda. Taka mieszanka sprawdzi się, gdy czyścimy kabiny prysznicowe, jak i płytki. Warto też wyczyścić octem słuchawkę prysznicową, kamień i nalot z mydła powinien zmyć się bez większego problemu. Jeśli zabrudzenia są od dłuższego czasu i ciężko je zmyć, warto podgrzać najpierw ocet, a dopiero potem dodać go do wody. To powinno pomóc.

Płyn do nabłyszczania naczyń
Jeśli nie przepadasz za zapachem octu, możesz zamienić go na płyn do nabłyszczania naczyń do zmywarki. Ten wariant też idealnie sprawdza się w przypadku szklanych kabin prysznicowych, dzięki temu nie porysujesz powierzchni, jak to może być w przypadku mleczka do czyszczenia.
Jak czyścić szklane kabiny prysznicowe z pomocą płynu do nabłyszczania naczyń? Połącz odrobinę płynu z wodą i spryskaj nim powierzchnię kabiny. Zostaw na kilka minut i przetrzyj wilgotną szmatką. Gotowe.

Zadbaj o drzwi prysznicowe

Wyżej wymienione sposoby możesz z powodzeniem wykorzystać przy pielęgnacji całej kabiny prysznicowej. Jeśli jednak brud uporczywie pojawia się na drzwiach, mamy dla Ciebie jeszcze parę porad, dzięki którym utrzymasz drzwi prysznicowe w idealnej czystości.

Ściągaczka do wody
To jeden z najskuteczniejszych sposobów utrzymania drzwi prysznicowych w czystości. Wystarczy zaledwie kilka minut po każdej kąpieli, by nie musieć spędzać nie wiadomo, ile czasu na myciu drzwi.

Pianka do golenia
Wbrew pozorom pianka do golenia – jak sama nazwa wskazuje – nie służy tylko do pozbycia się zarostu. Można ten produkt też wykorzystać, by nadać drzwiom prysznicowym błysk. Jak to zrobić? Wystarczy nałożyć warstwę pianki do golenia na drzwi prysznicowe. Utworzy się w ten sposób warstwa ochronna, która będzie chronić drzwi przed brudem. Kolejną zaletą tego rozwiązania jest to, że drzwi nie będą aż tak parować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *