Zimowa konserwacja pojazdu – Co zrobić, żeby uniknąć awarii
Zima co roku jest nieuniknioną porą roku, a wraz z nią prędzej czy później zawsze przychodzi śnieg i mrozy. Zimowa konserwacja pojazdu – Dlatego warto się do tego przygotować wcześniej, żeby pewnego dnia nie mieć problemów z zapaleniem silnika albo nawet otwarciem drzwi do naszego pojazdu. O czym należy pamiętać zawsze?
Najważniejsza są zimowe opony
Większość kierowców zdaje sobie juz z tego sprawę, choć wciąż jest garstka, która uważa, że im jest to niepotrzebne. Zdarza się również, że decydują się oni na kupno opon wielosezonowych, które tak naprawdę nie sprawdzają się ani zimą, ani latem. Dlatego jeśli temperatura w nocy spada poniżej pięciu stopni Celsjusza już możemy wybrać się do wulkanizatora na zmianę opon. Lepsze serwisy coraz częściej oferują hotel opon, w którym możemy zostawić nasze opony i odebrać je przy zmianie w następnym sezonie.
Wybierz się do profesjonalistów
Idealnie jest wybrać się ze swoim samochodem do serwisu ASO, który przed zimą dokładnie sprawdzi wszystkie nasze najważniejsze podzespoły, a tym samym będzie mógł od razu zareagować, jeśli cokolwiek byłoby nie tak. Mróz często potęguje wszelkie usterki, dlatego najlepiej naprawić je przed zimą, żeby następnie nie trzeba było robić większej naprawy. W serwisie dokładnie przygotują nam samochód do zimy, wymienią opony i nie będziemy musieli się martwić o to, że coś złego się wydarzy.
Wymień wycieraczki i zadbaj o uszczelki
Bardzo ważne jest, aby wymienić wycieraczki przed zimą, najlepiej kupić je w ASO, bo będą najlepszej jakości. Widoczność jest najważniejsza na drodze, a źle działające wycieraczki lub takie, które niedokładnie ściągają wodę, mogą nam tylko zaburzać obraz, zamiast go poprawiać. Do tego zadbajmy o nasze zamki i uszczelki. Istnieją preparaty, dzięki którym nie będziemy mieli problemu, że przymarzną do siebie wzajemnie i będziemy mieli problem z otwarciem drzwi. Wystarczy jeszcze przed pierwszymi mrozami odpowiednio je oczyścić i posmarować. Dobrze jest również zadbać o zamki, aby nie okazało się, że przez przymarznięcie, nie będziemy w stanie otworzyć naszego samochodu.
Duża wilgotność to zawsze problem
W okresie zimowym w środku auta sprawdzają się wycieraczki gumowe, a nie dywaniki. Nie zbierają one tak bardzo wilgoci i łatwiej jest je czyścić. Wilgotne wycieraczki mogą sprawić, że rano oprócz zamarzniętych szyb z zewnątrz, będziemy musieli się uporać również z tymi wewnętrznymi. Zaopatrzmy się też w dobrą skrobaczkę do szyb oraz ściągaczkę wody. Jeżeli zależy nam na czasie rano, możemy zainwestować w odmrażać do szyb, który w kilka sekund rozpuści lód na naszej szybie.
Podsumowanie
Zimowa konserwacja pojazdu to kluczowy krok w dbaniu o nasze bezpieczeństwo i komfort podczas zimowych podróży. Pamiętajmy o regularnym sprawdzaniu stanu ogumienia, wymianie oleju i płynów, kontroli akumulatora oraz systemu grzewczego. Dbani
Jeden komentarz
DuzyBen_easily105
Różne treści można lubić, ale niektóre powinny być czytane obowiązkowo. Jak ten