dachówka ceramiczna
Dom

Jakie są zalety i wady ceramicznych pokryć dachowych?

Wybierając pokrycie dachowe, warto skorzystać ze wsparcia doświadczonego specjalisty. Dzieje się tak, ponieważ materiały różnią się od siebie nie tylko ceną czy estetyką, ale również właściwościami. W związku z tym przed zakupem dobrze zapoznać się z ich zaletami i wadami. Jednym z popularniejszych i solidniejszych rozwiązań, jest inwestycja w dachówkę ceramiczną. Kiedy będzie dobrym wyborem, a w jakich przypadkach lepiej wybrać inne pokrycie?

Dlaczego warto zainwestować w dachówkę ceramiczną?

Omawiając dachówki ceramiczne, należy najpierw zwrócić uwagę na zalety tego pokrycia dachowego, ponieważ materiał cieszy się dużym zainteresowaniem z wielu powodów. Aby lepiej poznać korzyści wynikające z takiej inwestycji, zapytaliśmy o opinię naszego rozmówcę, czyli specjalistę z hurtowni pokryć dachowych Dachlux w Warszawie, który powiedział:

– Dachówka ceramiczna jest uważana za najtrwalsze pokrycie dachowe. Materiał bowiem może posłużyć nawet kilkaset lat, w związku z czym inwestycja jest naprawdę opłacalna. Dachówka jest odporna na działanie trudnych warunków atmosferycznych, w tym intensywnych promieni słonecznych. W praktyce oznacza to, że elementy nie tylko nie ulegną zniszczeniu, ale również nie stracą swoich walorów estetycznych, ponieważ nie wyblakną. Kolejną kwestią jest niska nasiąkliwość dachówek ceramicznych. Osoby, które ją montują, zauważają, że bardzo dobrze chroni konstrukcję więźby i cały obiekt.

Oprócz omówionych przez naszego rozmówcę kwestii warto również zwrócić uwagę na to, że pokrycie ceramiczne występuje w szerokiej gamie kolorów i odcieni, w związku z czym dzięki niemu można nadać konstrukcji niepowtarzalnego charakteru.

Kiedy lepiej wybrać inne pokrycie dachowe?

Każdy rodzaj pokrycia dachowego ma pewne wady. Nie inaczej jest w przypadku omawianej dachówki ceramicznej. Przyczyną, która może wpłynąć na rezygnację z decyzji o jej zakupie, jest bez wątpienia stosunkowo wysoka cena. Z drugiej strony jednak warto zastanowić się, czy taka inwestycja nie będzie opłacalna, biorąc pod uwagę trwałość materiału. Niemniej istotną kwestią podczas wyboru dachówki może okazać się jej ciężar.

Dachówka ceramiczna waży znacznie więcej niż popularna blachodachówka czy inne rozwiązania. W związku z tym nie będzie najlepszym wyborem, jeśli chodzi o starszą albo naruszoną więźbę. Należy jednak pamiętać, że wspomniany ciężar w wielu przypadkach może okazać się też zaletą. Mowa tutaj o tym, że dzięki niemu zerwanie dachówki, na przykład na skutek silnego wiatru będzie zdecydowanie trudniejsze.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *