Torty na wesele w Katowicach
LifeStyle

Torty na wesele – jaki wybrać?

Torty na wesele w Katowicach na każdą okazję muszą cechować się odpowiednimi parametrami oraz formą związaną z danym wydarzeniem. W przypadku tortów weselnych jest nie inaczej, lecz tego typu wykwintne desery powinny charakteryzować się określoną formą, która zapewni, że deser będzie idealnie komponował się z charakterem tego podniosłego wydarzenia. Powstaje zatem pytanie, jak dobrze skomponować tort weselny?

Torty na wesele – jaki wygląd?

Według zaleceń katowickiej firmy, która oferuje torty na zamówienie Katowice- https://pocztatortowa.com.pl, wygląd tortu powinien spełniać kilka kryteriów.

Powinien pasować swoim wyglądem oraz wzorem do motywów przewodnich wesela. Bardzo często wesele jest tworzone w jakimś ściśle określonym stylu, który jest wyrażony za pomocą szczególnej kolorystyki całego wystroju, więc nasze torty na wesele powinne podsycać temat przewodni oraz komponować się z nim. Przykładowo, jeśli na weselu dominującą kolorystyką jest pudrowy róż oraz biel, to najlepiej skupić się na zamówieniu tortu w tej lub podobnej tonacji.

Obecnie mamy bardzo duży wybór różnego rodzaju tortów lub możemy zaprojektować swój własny oryginalny oraz unikalny tort. Począwszy od tortów na wesele, których podstawa może zostać wykonana z klasycznych oraz bardzo często wybieranych na wesela kształtów jak okrąg czy prostokąt, aż po wszelkie inne kształty, które tylko można sobie wyobrazić.

Torty na wesele – artystycznie i ze smakiem

Walory estetyczne są z pewnością rzeczą kluczową oraz bardzo ważną, ponieważ najlepsze jest początkowe wrażenie, a nasz tort na wesele ma za zadanie oczarować naszych gości i sprawić, że każdy spróbuje chociaż kawałek.

Jednak nie tylko walory estetyczne powinny nas interesować, znaczącą rolę odgrywa smak tortu weselnego. Wiele lat tortowego doświadczenia doprowadziło do wniosków, które mówią, że najbardziej popularnymi smakami są torty śmietanowe, czekoladowe oraz kremowe. Często wybierane są również znacznie słodsze wersje z dosyć ciężką konsystencją.

Wybór odpowiedniego smaku tortu jest często zależny bardzo ściśle od pory roku, w której odbywa się wesele.

Wiosenna pora charakteryzuje się tortami na wesele bardzo rześkimi, których dekoracje wykonane są w głównej mierze z owoców, które sprawiają, że tort nie wydaje się aż tak słodki. Delikatna nuta kwaskowatości, którą gwarantują owoce cytrusowe, może wprowadzić bardzo udany oraz smaczny kontrast ze słodką konsystencją tortu.

Jesienne rozwiązania oscylują bliżej ciężkich, słodkich tortów na bazie masła, które gwarantują bardzo dużą słodycz oraz solidność konstrukcji.
Najczęściej używane smaki w tym okresie to kawa oraz czekolada, która udekorowana w pyszną karmelową polewę, sprawią, że torty na wesele zadowolą nawet największych smakoszy.

Torty na zamówienie w Katowicach – jak podać?

Przyciemnione oraz wygaszone światła, odpowiedni podkład muzyczny oraz uroczysta oprawa z pewnością powinny podkreślić uroczysty charakter całego wesela. Tradycją jest, aby wyjątkowy tort był podawany o północy, lecz coraz częściej odchodzi się od tej zasady z powodu tego, że tak późna pora jest niekorzystna dla podania deseru.

Dowiedz się więcej na temat tortów dla dorosłych.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *