lekarz periodontolog tychy
Zdrowie

Czym zajmuje się periodontologia?

Periodontolog to lekarz stomatologii zajmujący się leczeniem chorób przyzębia. Mowa tu o chorobach tkanek otaczających zęby. Chorób tych niemożna lekceważyć. Może to bowiem doprowadzić do utraty zębów. Zatem czym dokładnie zajmuje się periodontolog Tychy?

Kim jest periodontolog Tychy?

Jak wspomniano, periodontolog Tychy to lekarz zajmujący się chorobami przyzębia, a także wszelkimi innymi dolegliwościami, które dotyczą błony jamy ustnej. Periodontologia Tychyhttps://endo-medica.pl/periodontolog-tychy/ jest zatem dziedziną stomatologii, która obejmuje leczenie wszystkich części jamy ustnej, które odpowiedzialne są za prawidłowe osadzanie zębów oraz ich stabilność i ochronę. Wśród nich zaliczyć można takie części jamy ustnej jak:

  • dziąsła,
  • okostna,
  • cement korzeniowy,
  • kość ozębna,
  • kość wyrostka zębodołowego.

Jedne z najczęściej leczonych przez periodontologa chorób to paradontoza, zapalenia dziąseł oraz zapalenie przyzębia.

Kiedy udać się na wizytę do periodontologa?

Do periodontologa Tychy udać można się z wieloma dolegliwościami. Przede wszystkim na wizytę koniecznie umówić trzeba się w przypadku:

  • długotrwałego krwawienia dziąseł,
  • ruszania się zębów,
  • odsłaniania się szyjek zębowych,
  • obrzęku jamy ustnej.

Nieco inną dolegliwością i niestety często bagatelizowaną, a z którą należy zwrócić się do periodontologa Tychy jest nieprzyjemny zapach z ust. Jeśli zapach taki utrzymuje się dłuższy czas i nie pomagają żadne zabiegi higieniczne to jest to znak, iż konieczna jest wizyta u specjalisty.

Jak wygląda wizyta u periodontologa?

Najczęściej zanim pacjent trafi do periodontologa najpierw udaje się do stomatologa ogólnego. Pacjentom jest bowiem trudno samodzielnie określić czy dolegliwość, która ich dotknęła to dolegliwość, którą zająć powinien się dentysta czy już periodontolog Tychy. Dlatego to stomatolog podczas wizyty ocenia czy sam będzie mógł podjąć się leczenia czy konieczne jest skierowanie do periodontologa. Oczywiście jeśli pacjent wie, że jego dolegliwością zająć powinien się periodontolog może sam umówić się na wizytę do tego specjalisty. Leczenie periodontologiczne zwykle nie kończy się na jednej wizycie. Najczęściej koniecznych jest przynajmniej kilka wizyt. Pierwsza wizyta to przede wszystkim diagnostyka i rozpoznanie schorzenia. Na tej podstawie periodontolog ustala plan dalszego leczenia, które przeprowadzane jest podczas kolejnych wizyt.

Obecnie periodontologia to bardzo rozwinięta dziedzina stomatologii. Obejmuje zarówno leczenie ogólnoustrojowe, jak i leczenie miejscowe. Dzięki periodontologii możliwe jest leczenie nawet najbardziej zaawansowanych chorób przyzębia.

Sprawdź również:

Dowiedz się więcej o protetyce z Tych.

Jakie zalety mają nowoczesne płyty ścienne płyty warstwowe

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *