usługi księgowe gliwice
Biznes

Usługi księgowe Gliwice – o czym pamiętać podczas wyboru?

Rozpoczęcie działalności gospodarczej to dla wielu osób spełnienie marzeń. Warto jednak wiedzieć, że prowadzenie firmy to ciężka praca. Już otwierając firmę warto poszukać wsparcia. Jak znaleźć biuro rachunkowe, które pomoże w codziennej obsłudze firmy oraz jakie usługi ksiegowe Gliwice powinna oferować?

Zakres usług

Jednym z najważniejszych elementów owocnej i bezproblemowej współpracy jest ustalenie zakresu usług, które obejmuje cena usługi. Księgowość Gliwice http://ksiegowy.gliwice.pl/ nie tylko zajmuje się fakturowaniem oraz sporządzaniem deklaracji podatkowych. Inne usługi, które proponuje biuro rachunkowe to:

  • wystawianie i przechowywanie faktur
  • prowadzenie rozliczeń pracowniczych
  • prowadzenie wszelkich rejestrów i ewidencji
  • informowanie o zmianach prawnych
  • optymalizacja finansowa
  • utrzymanie kontaktów z urzędami

Usługi księgowe Gliwice – jak się kontaktujemy?

Kolejnym elementem współpracy, na który należy zwrócić uwagę jest forma kontaktu między przedsiębiorcą, a biurem rachunkowym. Księgowość Gliwice bardzo często umożliwia dostarczenie faktur w postaci elektronicznej. Dla przedsiębiorcy jest to dużym ułatwieniem, gdyż często w ciągu dnia nie starcza czasu, by podjechać z dokumentami.

Bardzo ważne jest również, czy kontakt nie jest wyłącznie mailowy bądź telefoniczny. Usługi księgowe Gliwice, które umożliwiają również osobisty kontakt z księgowym zajmującym się dokumentacją przedsiębiorcy jest bezcenny. Prawo podatkowe nie jest łatwe. Rozmowa z księgowym, który zna jego wszystkie zawiłości pomoże przedsiębiorcy zrozumieć problem oraz poszukać dobrego rozwiązania. Nie wszystkie sprawy można załatwić telefonicznie.

Wiedza, wiedza i jeszcze raz wiedza w usługach księgowych

Od 2014 roku chcąc otworzyć dobre biuro rachunkowe nie trzeba posiadać żadnych uprawnień. Usługi księgowe Gliwice, które cenią sobie profesjonalne podejście do klienta nadal zatrudniają pracowników, którzy dbają o swoje wykształcenie. Warto na to zwrócić uwagę i zorientować się, czy pracownicy posiadają Licencje Ministra Finansów, Certyfikat Centrum Informacji księgowej, czy biorą udział w kursach i szkoleniach, które porządkują wiedzę i pozwalają poznać i zrozumieć zmiany w prawie podatkowym.

Bardzo ważnym elementem jest również ubezpieczenie OC na działalność biura rachunkowego. Jest to zabezpieczenie na wypadek popełnienia błędu przez biuro rachunkowe. Tu zasad jest bardzo prosta – im wyższa kwota ubezpieczenia, tym lepiej dla klienta.

Wybór biura rachunkowego nie jest łatwy. Warto jednak poświęcić temu trochę czasu, gdyż księgowy, który pomoże w rozwiązaniu problemów podatkowych oraz codziennej obsłudze firmy jest ogromnym ułatwieniem dla przedsiębiorcy.

Księgowość jest jednym z głównych elementów składowych rachunkowości. Wejdź i czytaj więcej na ten temat.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *