działka
Dom

Kibel na działkę – dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?

Decyzja o wybudowaniu toalety na działce może sprawić wiele trudności, jak również problemów związanych z odprowadzaniem ścieków czy też brakiem zgody PZD. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest kibel na działkę. Jakie są jej zalety? Odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

Dlaczego warto mieć ubikację przenośną na działce?

Warto przede wszystkim zaznaczyć, że według prawa nie można załatwiać na własnej działce potrzeb fizjologicznych. Rekomendowane jest więc zaopatrzenie się w przenośną toaletę na działce także dla właściwego komfortu sanitarnego. Jak wiadomo znaczna większość parceli wypoczynkowych niestety nie została wyposażona w kanalizację. Jest to konieczne w przypadku chęci instalacji toalety stacjonarnej. Ponadto warto mieć świadomość, że różnego rodzaju nieczystości mogą mieć kontakt z gruntami rolnymi, co w rezultacie może być poważnym zagrożeniem epidemiologicznym. Wszystkie wymienione powody dowodzą, że przenośna toaleta będzie świetnym rozwiązaniem na działce ogrodowej.

Na jaką toaletę przenośną na działkę warto się zdecydować?

Obecnie na rynku jest zdecydowanie większy wybór toalet przenośnych niż mogłoby się wydawać. Największym zainteresowaniem cieszą się:
– toaleta torfowa
– toaleta turystyczna
– toaleta kompostująca
– toaleta na działkę przenośna
Wpływ na wybór rodzaju toalety na działce mają oczywiście indywidualne preferencje, a także budżet do dyspozycji. Różnice między wymienionymi modelami polegają głównie na sposobie odprowadzania nieczystości.

Zalety toalet na działce

Toalety przenośne zaliczane są przede wszystkim do bardzo lekkich konstrukcji. Użytkownik nie będzie miał zatem większych problemów z ustawieniem ich w wybranym przez siebie miejscu. Do cech charakterystycznych omawianych produktów należy również zaliczyć wytrzymałość oraz odporność na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Toalety przenośne mają także atrakcyjny design. Dostępne są również w wielu wersjach kolorystycznych.