izolacja pozioma
Dom

Wilgotne ściany – jak pozbyć się wilgoci?

Wilgoć to bez wątpienia jeden z największych wrogów dla zdrowia budynków. To wcale nie metafora. Wilgotne ściany są zagrożeniem zarówno dla samej konstrukcji budynku, jak też dla mieszkających czy korzystających z nich osób. Izolacja pozioma budynku to nowatorska metoda osuszania, dzięki której zapomnicie o wilgotnych ścianach, zapraszam do lektury.

Izolacja pozioma – jak poradzić sobie z wilgocią w budynku?

Nieprzyjemny zapach pleśni to tylko jeden z objawów. Wewnątrz znajdują się bowiem toksyny bardzo negatywnie oddziałujące między innymi na osoby mające problem z alergią. Nowoczesne technologie pozwalają na osuszanie budynków w sposób bardzo skuteczny, nawet jeżeli wilgoć pochodzi od spodu, dotyczy ścian bezpośrednio wychodzących z fundamentów. Wykorzystywany sposób to izolacja pozioma metodą iniekcji http://tbd-kotula.pl/oferta/izolacja-pozioma-metoda-iniekcji/. Ta nowatorska technologia daje naprawdę doskonałe rezultaty.

Warto zaznaczyć, że może być wykorzystywana nie tylko w przypadku starych budynków, ale również nowych, w których pojawiła się wilgoć na ścianach. W jaki sposób prowadzone są pracę? Ważnym etapem jest wykonanie wielu nawierceń, otworów o odpowiedniej ściśle określonej wysokości, do których następnie pod ciśnieniem pompuje się specjalny materiał. To materiał krzemianowy, które ma między innymi działanie osuszające. Izolacja pozioma  daje naprawdę doskonałe rezultaty i przeciwciała kapilarne w przenikaniu wilgoci, co powoduje niszczenie ścian również na wyższych poziomach budynku.

Jak zamówić usługę izolacji poziomej?

Gdy raz na zawsze chce się rozwiązać problem wilgoci w domu, najlepiej skontaktować się po prostu ze specjalistami. Największe plusy takiego rozwiązania to:

  • dostęp do nowoczesnych i naprawdę dobrze działających technologii,
  • wycena prac przed przystąpieniem do ich realizacji,
  • gwarancja odpowiedniego rezultatu.

Izolacja pozioma budynku za pomocą iniekcji niskociśnieniowej pozwoli na prawidłowe osuszanie. To często jedyna droga prowadząca do rozwiązania problemu. Naprawdę nie ma sensu wprowadzania innych metod osuszania wilgotnych ścian, jeżeli wcześniej nie usunie się przyczyny, która tak naprawdę przez cały czas będzie prowadziła do wilgocenia ścian. Dzięki temu można osiągnąć sukces w tej batalii, która wcale nie jest taka prosta i oczywista.

Dowiedz się więcej jak głęboko ocieplać fundamenty, by poradzić sobie z wiglocią oraz jak osuszyć piwnice.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *