Płyty warstwowe zastosowanie
LifeStyle

Płyty warstwowe – zastosowanie

Płyty warstwowe to elementy przeznaczone do obudowywania dachów i ścian budynków. Ich budowa opiera się na kilku warstwach oraz rdzeniu z termoizolacją, ulokowanych w blaszanych okładzinach. W zależności od rodzaju wypełnienia, płyta warstwowa może mieć określoną wagę, czas reakcji na ogień oraz specyficzne właściwości izolacji termicznej i akustycznej.

Zastosowanie płyt warstwowych

Płyty warstwowe funkcjonują jako materiał osłonowy, mocowany do szkieletu stalowego. Ich cechą charakterystyczną jest zamknięta struktura komórkowa, co w połączeniu z bardzo dobrymi parametrami izolacyjnymi obniża pobór energii wymaganej do ogrzania pomieszczeń budynku. Płyta warstwowa dachowa może też znacząco zwiększyć odporność dachu i ścian na wilgoć. Elementy te bardzo powszechnie wykorzystywane są w wielu projektach, takich jak m.in.

  • domy inteligentne,
  • obiekty przemysłowe,
  • hale magazynowe i produkcyjne,
  • chłodnie,
  • mroźnie,
  • centra logistyczne,
  • obiekty sportowe,
  • biurowce,
  • sklepy wielkopowierzchniowe.

Płyty warstwowe sposobem na oszczędność

Płyty warstwowe posiadają wiele zalet. Wykorzystanie ich w budowie obiektu jest tańsze, niż klasyczne murowanie ścian. Wynika to zarówno z obniżenia wydatków na robociznę oraz transport, jak i znaczącego skrócenia czasu inwestycji. Nie bez znaczenia pozostaje wypracowanie oszczędności, które wynikają z redukcji kosztów ponoszonych na bieżące konserwacje oraz ewentualne remonty. Niższe są również wydatki związane z eksploatacją obiektów wykonanych z użyciem tej technologii, co wynika z mniejszego zapotrzebowania na energię do ogrzewania wnętrz. Oszczędności związane są też z brakiem konieczności opracowania specjalnego projektu architektoniczno-budowlanego dzięki producentowi płyt warstwowych Kingspan.

Inne zalety płyt warstwowych

Zastosowanie płyt warstwowych eliminuje wiele problemów technologicznych, a także ogranicza ryzyko popełnienia błędów wykonawczych. Elementy te można łatwo łączyć z innymi wyrobami, takimi jak m.in. szkło, beton, ceramika czy drewno. Z ich pomocą wznosić można obiekty na słabszych gruntach, niż ma to miejsce w przypadku systemów murowanych. Płyty te są bardzo wygodne w montażu, a także ułatwiają konserwację pokryć dachowych oraz elewacji. Ekonomiczne materiały budowlane posiada w swojej ofercie sklep Kingspanhttps://www.kingspansklep.pl/, gdzie znaleźć można także wiele praktycznych akcesoriów do płyt warstwowych. Wyroby te powstają w oparciu o wykorzystanie zaawansowanych technologii produkcji, dzięki czemu cechują się najwyższą jakością pod względem parametrów.

Dowiedz się więcej o płytach ekologicznych.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *