Palenie e-papierosów
Zdrowie

Palenie e-papierosów – Czym jest tzw. kop?

Kiedy zaczynasz przygodę z wapowaniem cała terminologia, np. tzw. kop nikotynowy, techniki i produkty związane z używaniem e-papierosów mogą wydawać się skomplikowane. Z czasem oprócz zwracania uwagi na różne typy urządzeń, smaki liquidów i poziomy nikotyny, prawdopodobnie zaczniesz słyszeć o dwóch metodach wapowania: „kopie w gardło” i „kopie w płuco”. Na czym polegają? Czy dostarczają odmiennych wrażeń z palenia e-papierosów? Sprawdź!

Od czego zależy tzw. kop nikotynowy?

Palenie e-papierosów -Zapalasz papierosa a  Nikotyna dostaje się do Twojego mózgu, a Ty doznajesz intensywnego uczucia relaksu, zmniejszenia stresu i odczuwasz przyjemność. Znasz te uczucia? Wszystkie składają się na tzw. kop nikotynowy, który możesz osiągnąć także przy e-papierosie.

Po aktywacji elektronicznego systemu podaży nikotyny e-papieros zamienia płyn lub olejek w aromatyczną, smakową parę, którą wdychasz. Tzw. kop e-papierosowy zależny jest od temperatury podgrzewania mikstury, stężenia zawartej w niej nikotyny i rodzaju aromatów oraz stosunku zawartości glikolu propylenowego do gliceryny.

W przypadku e-papierosów odczuwanie mocy tzw. kopa jest doznaniem subiektywnym. Głównie zależy od stężenia nikotyny w e-liquidach (w miligramach na mililitr płynu) – wyjaśnia przedstawiciel z internetowego sklepu z liquidami iVape.

Jeżeli ktoś był do tej pory nałogowym palaczem, który palił najmocniejsze papierosy, może skorzystać z liquidów o mocy od 14 do 18 mg/ml. Dla osób palących papierosy o średniej mocy odpowiednia będzie wartość od 9 do 12 mg/ml, dla palaczy słabych papierosów od 3 do 6 mg/ml, a dla niepalących od 0 do 3 mg/ml – dodaje.

Nie bez znaczenia dla tzw. kopa jest podanie na grzałkę optymalnej porcji liquidu. Zawsze dozuj w zależności od swoich potrzeb. Zadbaj także, aby sznurek transportujący płyn miał odpowiednią gęstość włókien. Wybieraj tylko produkty dobrej jakości.

palenie e-papieros

Dozuj wrażenia z Palenie e-papierosów

Wrażenia z palenia e-papierosów możesz dozować, wybierając odpowiednią dla siebie metodę wapowania. Wszystko zależy od tego, jakiego „kopa” oczekujesz. Tzw. kop w gardło to metoda, do której jesteś przyzwyczajony jako były palacz. Polega na wdychaniu oparów do ust i utrzymywaniu ich w tym miejscu, aby następnie wetchnąć je do płuc. Dzięki temu najlepiej posmakujesz olejek do e-papierosa. Ponieważ ta metoda naśladuje palenie papierosów, jest to najczęstszy rodzaj waporyzacji dla początkujących.

Natomiast tzw. kop w płuco spodoba Ci się, jeśli jesteś już doświadczonym e-palaczem. Sam „kop” może być bardzo satysfakcjonujący, a nawet może podnieść poziom dopaminy. Ta metoda pozwala na pobranie oparów bezpośrednio z urządzenia do płuc i daje znacznie większe obłoki pary. Ostateczny wybór należy do Ciebie i jest zależny od tego, co preferujesz i czego oczekujesz.

Zobacz także inny wpis dot. alkoholizmu weekendowego.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *