Jak przebiega kurs na wózki widłowe?
Wiele osób zastanawia się, jak przebiega kurs na wózki widłowe. Faktem jest, że dzięki niemu można podnieść poziom kwalifikacji zawodowych. Zdobycie uprawnień wcale nie jest trudne ani problematyczne! Podstawą jest to, aby wybrać odpowiednią firmę szkoleniową, która zapewni dogodne warunki, a także uczciwe ceny. Poniżej umieszczono zbiór praktycznych wskazówek, które mogą okazać się pomocne osobom bez doświadczenia.
Gdzie szukać kursów na wózki widłowe?
Kurs na wózki widłowe UTD – podstawowe informacje można zwykle znaleźć na oficjalnej stronie wybranego przedsiębiorstwa szkoleniowego. Należy się z nimi zapoznać, ponieważ każda firma posiada nieco inny regulamin. Szkoleń najprościej szukać przez Internet. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na lokalizację, ponieważ egzamin należy zdać stacjonarnie. Zbyt duża odległość od siedziby może okazać się przeszkodą, a potencjalne dojazdy narażają na niepotrzebne koszty. Należy także zapoznać się z terminarzem, aby dowiedzieć się, kiedy rozpoczyna się kurs. O uprawnienia UDT mogą starać się:
- osoby pełnoletnie,
- posiadające przynajmniej podstawowe wykształcenie.
Z jakich części składa się kurs na wózki widłowe?
Kurs na wózki widłowe składa się z dwóch części, czyli teoretycznej oraz praktycznej. Zajęcia online zapewniają nieprzeciętny poziom wygody – nie trzeba nawet wychodzić z domu! Pierwszym etapem jest oczywiście szkolenie BHP. Ponadto, należy poznać budowę wózków widłowych, a także zasadę ich działania. Jest to niezbędne do ich bezpiecznej obsługi. Część praktyczna odbywa się w miejscu wyznaczonym przez firmę szkoleniową. Oczywiście zajęcia odbywają się pod okiem wykwalifikowanych osób, które nadzorują poprawną obsługę maszyny. Należy postawić na godne zaufania przedsiębiorstwo, które funkcjonuje na rynku od wielu lat. Nie zaszkodzi zapoznać się z opiniami kursantów, które mogą wiele powiedzieć na temat poziomu kształcenia.
Jak przebiega egzamin na wózki widłowe?
Egzamin na wózki widłowe rozpoczyna się od sprawdzenia posiadanej wiedzy teoretycznej. Należy odpowiedzieć poprawnie na minimum trzy zadane pytania z zakresu budowy oraz obsługi maszyny. Część teoretyczna egzaminu weryfikuje umiejętności praktyczne. Podstawą jest tutaj ergonomiczna, a zarazem płynna jazda. Osoba egzaminowana musi również wypełniać otrzymane polecenia. Bezkolizyjne manewrowanie wózkiem widłowym to nie wszystko. Należy również podnieść, przetransportować, a także opuścić wskazane materiały. Pozytywne zaliczenie egzaminu na kusie jest równoznaczne z uzyskaniem uprawnień UDT na wózki widłowe.
Dowiedz się więcej jak wygląda egzamin SEP online.
Jeden komentarz
DuzyBen_replace139
Lepiej tego ująć nie można. Przeczytajcie