Alkoholizm weekendowy
Zdrowie

Alkoholizm weekendowy

Picie alkoholu ma psychologiczny wpływ na Twój mózg i ciało, ponieważ wpływa na ośrodkowy układ nerwowy. Alkohol odgrywa rolę środka uspokajającego, co oznacza, że jeśli wypijesz za dużo, staniesz się senny lub nawet zaśniesz, co utrudni Ci komunikację i poruszanie się.

Czy alkohol wpływa na ośrodkowy układ nerwowy?

Należy zaznaczyć, że wpływ alkoholu na ośrodkowy układ nerwowy jest głównie psychologiczny, a nie fizjologiczny – nie oddziałuje na organizm, ponieważ nie angażuje żadnych receptorów w organizmie. Ma stopniowe i długotrwałe działanie na mózg i może wiązać się z receptorami dla innych substancji chemicznych w mózgu, co może powodować uzależnienie.

W jaki sposób picie alkoholu pomaga złagodzić lęk i stres?

Alkohol ma wysoką zawartość beta-endorfiny, substancji chemicznej, która jest uwalniana, gdy organizm doświadcza stresu. Beta-endorfina pomaga nam się zrelaksować poprzez spowolnienie oddechu i tętna.

picie alkoholu

Walka z alkoholizmem

  1. Spożycie alkoholu i alkoholizm wzrastają, dlatego ważne jest, aby dbać o siebie.
  2. Jest różnica między piciem towarzyskim a uzależnieniem.
  3. Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, ma problem z alkoholem, istnieją sposoby, aby uzyskać pomoc.
  4. Najważniejszą rzeczą jest to, że nie jesteś sam w tej walce
  5. Nie możesz po prostu przestać pić bez wsparcia ze strony przyjaciół i członków rodziny, którzy rozumieją przez co przechodzisz
  6. Jeśli to możliwe, skorzystaj z profesjonalnego leczenia w ośrodku leczenia alkoholizmu.

Picie alkoholu co weekend

Picie alkoholu w każdy weekend może być oznaką problemu. W każdy piątkowy wieczór wypijasz 12 piw lub 6 shotów, a następnie w sobotnią noc powtarzasz ten schemat? Czy kiedykolwiek czułeś, że łańcuchy uzależnienia zaciskają się na Tobie? Czy zdarzyło Ci się wypić drinka, zanim jeszcze miałeś szansę za nim zatęsknić? Życie staje się lepsze, gdy wydostaniesz się z ciemności. Aby pokonać tego cichego wroga, nie czekaj. Zrób ten krok i poszukaj pomocy już dziś. Dzięki temu będziesz znów żył w świecie wolnym od stresu!

Upijam się szybciej niż kiedyś

Kiedyś wychodziłem i piłem przez kilka godzin, ale teraz już tak nie jest. Wytrzymuję tylko godzinę, zanim zaczynam odczuwać zawroty głowy i mdłości w żołądku. Nie ma znaczenia, ile wody czy jedzenia zjem wcześniej – to zawsze się dzieje. Kiedy moi przyjaciele pytają mnie, co się stało, mogę tylko powiedzieć: “Wydaje mi się, że teraz dłużej zajmuje mi upicie się” Patrzą na siebie w zakłopotaniu, aż w końcu ktoś coś mówi: “Może powinieneś zwolnić z piciem?”

Chociaż to nie oznacza alkoholizmu, warto zauważyć, że istnieją pewne okoliczności, w których ciało osoby starszej inaczej reaguje na alkohol niż ciało osoby młodej. Wynika to między innymi z różnicy proporcji wody i mięśni w organizmach ludzi starszych i młodych.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *