Egzamin UDT na wózki widłowe
Biznes

Egzamin UDT na wózki widłowe

Egzamin UDT służy do sprawdzenia zdolności osoby do obsługi wózka widłowego. Osoba egzaminowana będzie musiała zademonstrować, w jaki sposób może bezpiecznie obsługiwać maszynę poprzez podnoszenie i opuszczanie wideł, kierowanie wózkiem w ciasnych zakrętach, oraz wykazać się kompetencjami w zakresie cofania pojazdu.

Zalety wózków widłowych

Wózki widłowe są używane w magazynach i zakładach produkcyjnych do przemieszczania palet lub pojemników z materiałami z jednego miejsca na drugie. Mogą być zasilane mechanicznie, np. energią elektryczną, benzyną, gazem (LPG lub CNG- gazem ziemnym). W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat wózki widłowe stały się jednym z najważniejszych elementów wyposażenia magazynów. Maszyny te były używane do różnych celów, od lekkich zastosowań przemysłowych do ciężkich zastosowań przemysłowych. Obecnie istnieje wielu różnych producentów wózków widłowych, w tym Toyota Material Handling Systems, Yale Materials Handling, czy Caterpillar Inc. Do najważniejszych zalet wózków widłowych należy:

 • możliwość przemieszczania większej ilości produktów w krótszym czasie,
 • zmniejszenie obciążenia pracowników,
 • możliwość bezpiecznego transportu ciężkich ładunków,
 • zapewnienie bezpieczeństwa osoby obsługującej wózek dzięki klatce ochronnej,
 • zwiększona produktywność.

Kurs na wózek widłowy

Kursy na wózki widłowe to fantastyczny sposób, aby nauczyć się obsługi tych ciężkich maszyn. Pierwszym etapem jest szkolenie bezpieczeństwa, które nauczy Cię wszystkiego o obsłudze i utrzymaniu, aby nie było przestojów lub problemów ze sprzętem podczas pracy. Ta część uczy również kilka wskazówek od ekspertów, którzy mieli mnóstwo doświadczenia w prowadzeniu wózków widłowych siebie przez wiele lat. Na koniec przychodzi czas na część praktyczną, w której uczestnicy muszą nauczyć się poruszać wózkiem widłowym.

Czego można się spodziewać na egzaminie UDT

Przed przystąpieniem do egzaminu na wózek widłowy należy wykazać się umiejętnością obsługi wózka widłowego. Zostaniesz przetestowany pod kątem znajomości różnych elementów bezpieczeństwa tych wózków, w tym klaksonu, czy sygnału cofania.

Egzamin UDT na wózek widłowy zaczyna się od sprawdzenia Twojej wiedzy teoretycznej. Musisz podać poprawnie odpowiedzi na co najmniej trzy pytania dotyczące wózków widłowych. W części praktycznej egzaminu na wózek widłowy chodzi przede wszystkim o to, jak radzisz sobie ze swoim pojazdem. Egzaminowany musi również postępować zgodnie z instrukcjami i wykonać serię zadań, aby udowodnić, że potrafi płynnie prowadzić pojazd bez żadnych wypadków.

Koszty inwestycją w przyszłość

Nie zawsze łatwo jest określić, ile coś powinno kosztować. Licencje na wózki widłowe mogą się różnić w zależności od tego, czy uczestniczyłeś w specjalnym szkoleniu przed przystąpieniem do egzaminu. Sam egzamin to koszt około 200 złotych.

Jeden komentarz

 • egzaminysep

  Nasza firma pracuje na zlecenie Komisji Kwalifikacyjnej oraz współpracuje z Państwową Komisją Egzaminacyjną, przez co jesteśmy nastawieni na sprawne i bezproblemowe przeprowadzanie egzaminów państwowych. Naszym głównym celem jest zautomatyzowanie przeprowadzania szkoleń i egzaminów w całym kraju, poprzez wdrożenie współpracy online, co jeszcze bardziej ułatwi klientom indywidualnym, jak i dużym firmom pozyskiwanie uprawnień SEP dla swoich pracowników.

  Działamy w całym kraju, bez wyjątku. Nasz zespół szkoleniowców to
  najlepsi specjaliści, którzy znaczną część życia spędzili na szkoleniu innych, więc z łatwością przekazują swoją wiedzę kursantom – tak naprawdę, aby uzyskać uprawnienia SEP potrzeba tylko i wyłącznie chęci i minimum czasu, który musimy poświęcić na szkolenie i sam egzamin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *