Warzywa dla gastronomii – co warto wiedzieć?
Prowadzisz własny lokal gastronomiczny i zastanawiasz się, w jaki sposób usprawnić pracę kuchni? A może chcesz skrócić czas wydawania potraw? W takim razie ten artykuł jest dla Ciebie. Znajdziesz w nim zalety i wady wybierania gotowych produktów, jakimi są warzywa dla gastronomii. Sprawdź, czy jest to opcja dla Ciebie.
Warzywa dla gastronomii – co obejmuje oferta?
Na samym początku warto wytłumaczyć pojęcie „warzywa dla gastronomii“. Używając tego terminu, mam na myśli umyte, obrane i pokrojone warzywa, które są gotowe do dalszej obróbki. Tego typu produkty przygotowywane są przez dostawców warzyw lub hurtownie. To bardzo popularne rozwiązanie, na które decydują się restauratorzy, jak i właściciele hal produkcyjnych, w których powstają na przykład mixy mrożonych warzyw czy gotowe do użycia produkty, takie jak pasty warzywne lub sosy (np.: czosnkowy lub pasta pesto).
Idealne rozwiązanie dla restauracji?
Krojone warzywa idealnie sprawdzają się w restauracji, ponieważ dzięki nim w prosty i przede wszystkim szybki sposób można przyrządzić zdrowe oraz smaczne danie. Warzywa dla gastronomii – https://rogowski.net.pl/o_nas/ można wykorzystać w różny sposób. Idealnie sprawdzają się czy to w formie szaszłyków czy pysznych i pożywnych sałatek. Można je też wrzucić do gulaszu, zupy czy przygotować smakowite puree. Ich zastosowanie jest różnorodne i naprawdę warto na nie postawić. W ten sposób można zaoszczędzić mnóstwo czasu w kuchni, nie tracąc przy tym jakości podawanych dań. To także możliwość dla właścicieli do zaoszczędzenia pieniędzy. Gotowe i świeże produkty, które nadają się do dalszej obróbki, pozwalają właścicielom zrezygnować z pomocy kuchennej.
Jak zaoszczędzić czas, ale nie stracić na jakości potraw?
Kwestią, której najbardziej obawiają się restauratorzy, jest obniżenie jakości potraw. W końcu, by przyciągnąć klientów i utrzymać dobrą reputację lokalu, należy serwować dobre jedzenie. Czy użycie pokrojonych warzyw sprawi, że smak potraw będzie gorszy? Nie, jeżeli wybierzesz odpowiedniego dostawcę warzyw. Pamiętaj, że jakość warzyw ma ogromne znaczenie. W końcu nie można przygotować smacznego dania z byle jakich produktów.
Drugą rzeczą, na którą musisz zwrócić uwagę, jest dokładna kalkulacja, ile potrzebujesz warzyw dla gastronomii. Bardzo często zdarza się tak, że zamówienie jest zbyt duże i kuchnia wszystkiego nie wykorzystuje. Wtedy właściciel albo manager, chcąc zaoszczędzić, karze kucharzom zamrażać produkty lub wykorzystywać takie warzywa, które nie są już świeże, ale jeszcze „nieźle” wyglądają. Aby uniknąć tej sytuacji, wystarczy, że obliczysz wraz z kucharzem, ile kilogramów danych warzyw potrzebujesz. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że nie wyrzucasz pieniędzy w błoto i zawsze będziesz mieć świeże i smaczne warzywa w spiżarni. W taki sposób mniej więcej wygląda rynek spożywczy w Polsce.
Zobacz także przepis na farsz brokułowo-szpinakowy!
Jeden komentarz
Zenek_in99
Jak dla mnie lektura obowiązkowa, dla każdego, niezależnie od przekonań