LifeStyle

Nietrafiony Prezent to nie koniec świata – sprawdź co możesz z nim zrobić

Życie potrafi czasami zaskakiwać niezbyt trafionymi prezentami. Nie oznacza to jednak, że to koniec świata. Dziś podpowiemy Wam, co zrobić, gdy otrzymacie taki prezent, a przy tym nie chcecie sprawić drugiej osobie przykrości.

Gdy nie odpowiada Ci zapach perfum

Perfumy mogą być świetnym pomysłem na prezent. Jednak prawda jest taka, że każdy z nas jest inny i zwyczajnie może lubić inne zapachy. Dla jednych nuty owocowe są strzałem w dziesiątkę, a inni wolą bardziej subtelne zapachy, np. z nutą wanilii i większą dawką piżma. Gdy otrzymasz nietrafione perfumy, to wcale nie musisz się przejmować. W końcu zawsze możesz oddać je innej osobie. Być może Twojej mamie się spodobają. Taki prezent możesz również podarować siostrze czy przyjaciółce. Jeżeli nie masz komu, go oddać, to zawsze możesz sprzedać nietrafiony prezent, a za zarobione pieniądze kupić taki zapach, który Ci odpowiada.

Książka nie przypadła Ci do gustu? Prezent nie musi być zmarnowany

Jeżeli w prezencie dostałeś książkę, a jej tematyka nie jest dla Ciebie interesująca, to nie musisz koniecznie jej czytać i możesz podarować ją osobie, która ją doceni. Ostatecznie aby książka nie zalegała na Twojej półce możesz również oddać ją do biblioteki czy też kawiarni z czytelnią, w której realizowana jest akcja bookcrossingu. Tak naprawdę możesz pozostawić nietrafioną lekturę w dowolnym miejscu publicznym, tak by zainteresowane osoby mogły po nią sięgnąć.

Nietrafiony Prezent

Za dużą lub za małą odzież albo dodatek, który nie przypadł do gustu przerób lub sprzedaj

Odzież czy dodatki to mogą być dobre pomysły na prezent, pod warunkiem, że dana osoba zna Twój rozmiar. Bywa i tak, że wymiary są zaniżone lub zawyżone w stosunku do standardowych i pomimo znajomości rozmiaru, ubrania i tak nie pasują. Można pozostawić je w szafie licząc, że dzięki treningowi za mała koszulka będzie później pasować albo pójść do krawcowej, by przerobić zbyt obszerną odzież. Jednak zamiast zadawać sobie trud, można po prostu postawić na sprzedaż i zakupić w zamian coś innego, tak by niepasujące rzeczy nie kurzyły się w szafie i nie zajmowały niepotrzebnie miejsca. Oczywiście odzież czy dodatki, które nie przypadły do gustu można też podarować komuś bliskiemu, komu dana rzecz się spodobała. Nietrafiony prezent zawsze można również oddać dla potrzebujących.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *