płyty warstwowe ścienne
Biznes,  Slider

Jakie zalety mają nowoczesne płyty warstwowe ścienne?

Nowoczesne płyty warstwowe ścienne mają bardzo wiele zalet, dlatego też odgrywają one coraz większą rolę we współczesnym budownictwie. Niniejszy artykuł to doskonały wybór dla tych inwestorów, którzy chcą dowiedzieć się, dlaczego warto postawić właśnie na niezawodne płyty warstwowe ścienne.

Szeroka i różnorodna oferta

Producenci oferują płyty warstwowe ścienne o wielu różnych długościach i grubościach. Inwestorzy wybrać mogą także odpowiedni rdzeń. Największym zainteresowaniem cieszy się nie tylko styropian i wełna mineralna, ale również rewelacyjny poliuretan. W zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji można wybrać płyty warstwowe o profilowaniach:

– gładkich,
– rowkowanych,
– mikroprofilowych,
– clearlingowych.

Olbrzymia oszczędność cennego czasu

Oryginalne płyty warstwowe  są doskonałym wyborem dla tych osób, które chcą znacząco skrócić czas budowy wybranych konstrukcji. Pamiętać należy o tym, że płyty warstwowe to tak naprawdę gotowe komponenty, które przygotowane są przez producentów do błyskawicznego montażu. Warto wspomnieć także o tym, że montaż może odbyć się nawet przy niekorzystnych warunkach pogodowych. Jest to bardzo wygodne i niesłychanie praktyczne rozwiązanie.

płyty warstwowe ścienne

Czym wyróżniają się płyty warstwowe ścienne z rdzeniem wykonanym z wełny mineralnej?

Wełna mineralna zapewnia odporność na ogień i doskonałą izolację akustyczną. Pożar jest bardzo poważnym i niebezpiecznym zagrożeniem, dlatego też tym bardziej warto postawić na niezawodne i sprawdzone rozwiązania. Wskaźnik izolacyjności akustycznej waha się na poziomie do 33 db. Konstrukcje wykonane z płyt warstwowych ściennych z wełny mineralnej doskonale sprawdzą się przy bardzo ruchliwej drodze.

Czym charakteryzują się płyty warstwowe z rdzeniem wykonanym z poliuretanu?

Poliuretan, jak powszechnie wiadomo, jest jednym z najpopularniejszych i najczęściej stosowanych materiałów termoizolacyjnych. Jest to idealny materiał dla tych osób, które zwracają szczególną uwagę na rewelacyjne właściwości termoizolacyjne. Dla wielu inwestorów dużym atutem jest również to, że dzięki płytom tego typu można zaoszczędzić sporo cennej przestrzeni wewnątrz danego budynku. Cienkie ściany wbrew pozorom zapewniają doskonałą izolację termiczną. Niewielka waga znacząco ułatwia transport i montaż.

Szerokie zastosowanie

Płyty warstwowe ścienne – jak wspomniano powyżej – mają bardzo wiele zalet, dlatego też wykorzystywane są przy wielu konstrukcjach. Nowoczesne płyty warstwowe można spotkać nie tylko w magazynach, centrach logistycznych, warsztatach i halach produkcyjnych. Płyty warstwowe coraz częściej wykorzystuje się do wnoszenia obiektów sportowych i rekreacyjnych.

Kingspan płyty warstwowe ścienne

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *